Zastosowanie różnych rodzajów korektorów

0
406

Kobiety uwielbiają dobrze wyglądać, a korektor jest jednym z kosmetyków, bez którego wiele z nich w tej kwestii nie może się już obyć. Okazuje się, że ten kosmetyk nie przedstawia tylko jednego, konkretnego rodzaju, ale właśnie jest ich wiele, z czego każdy służy do czegoś zupełnie innego, ale zawsze do uskutecznionego, pięknego wyglądu.

Każdy rodzaj przedstawia sobą inne, bardzo pożyteczne właściwości. Kiedy posiada się ich kilka, ważnym jest, żeby się nie pomylić, bo efekt może wyjść zupełnie inny, do zamierzonego. Oprócz różnorodności w kolorach korektorów, różne są także ich konsystencje, więc właściwie każda kobieta może wybrać tą, która jej najbardziej pasuje. Najbardziej popularnym jest korektor w sztyfcie, ale nie tylko, bo również najbardziej skutecznym i najlepiej pokrywającym niedoskonałości. Okazuje się, że to właśnie on bardzo często jest główną gwiazdą podczas sesji zdjęciowych, gdyż doskonale się w nich sprawdza. Na co dzień jest zbyt mocnym kosmetykiem, więc nie jest polecany ze względu na tworzenie grubej warstwy na twarzy, na którą się go nakłada, co nie wygląda naturalnie w świetle dziennym.

Oprócz takiego można się również zaopatrzyć w korektor w kompakcie, który jest znacznie bardziej delikatny, niż korektor w sztyfcie, posiadając bardziej kremową konsystencję. Jest świetnym kosmetykiem, którego z powodzeniem można używać codziennie, a głównym jego przeznaczeniem jest zakrywanie drobnych niedoskonałości na twarzy, na przykład piegów, czy też naczynek, a nawet pomniejszanie lub korygowanie kształtu nosa. W użytkowaniu codziennym należy pamiętać, że wystarczy jego niewielka ilość, gdyż zbyt wiele będzie wyglądało nienaturalnie. Korektor w kompakcie doskonale się za to nadaje do każdego, wieczornego makijażu. Najlepszym korektorem, do używania codziennie, jest delikatny korektor w pędzelku, który jest najdelikatniejszy, ale pomimo wszystko doskonale spełnia swoje zadanie. Jego konsystencja jest półpłynna i świetnie rozprowadza się po twarzy. Doskonale sprawdza się w przypadku cieni pod oczami i ich zakrywaniu, a często nawet jest używany do rozświetlania twarzy, przy czym jego cienka warstwa nie tworzy nienaturalnego efektu i przerysowanego wyglądu.