Naturalne kosmetyki dla mężczyzn i kobiet

0
390

Ekologiczna rewolucja dzieje się na naszych oczach – w sklepach nie używamy takiej ilości jednorazowych torebek (nie muszą one być jendorazowe), segregujemy śmieci, oszczędzamy wodę i staramy się nie zanieczyszczać środowiska. Moda na życie w zgodzie z naturą owładnęła cały świat.

Aby żyć ekologicznie i w zgodzie z naturą można stosować kosmetyki organiczne, które zawierają jedynie naturalne i zdrowie składniki zamiast sztucznych wypełniaczy.

Kosmetyki z zgodzie z naturą

Firmy, które zajmują się produkcja kosmetyków również angażują się w filozię przyjazną dla otoczenia. Kosmetki, które wychodzą na rynek są skuteczne i naprawdę działają, a dodotkowo ich wytworzenie nie szkodzi środowisku.

Naturalnie, że lepiej

Kosmetyki organiczne bazują na naturalnych składnikach, dlatego w ich składzie nie znajdziemy silikonu czy innych sztucznych substancji, jakie powodują, że krem ładnie wygląda, jednak… może uczulać lub po prostu szkodzić. Kosmetyki organiczne chcą zredukować lub całkowicie usunąć z preparatów takie składniki. Zastepują je godnymi substancjami pochodzenia naturalnego. Wosk stosowany w pomadach powoduje, że maja one gładką konsystencję. Algi działają jak przeciutleniacze, zagęszczają kosmetyk, a dodatkowo są bogate w witaminy.

Naturalane składniki działają!

Inne popularne dla kosmetyków tego typu składniki to aloes, który działa kojąco i przecibakteryjnie. Cynk wspomaga gojenie się ran, a alkohol odkaża. Jest wiele innych substancji, które są organiczne i dają lnaprawdę widoczne rezultaty. Ich opakowania są ekologiczne, dlatego i pudełko i zawartość są przyjazdne naturze.