Podnośniki sufitowe w służbie osobom niepełnosprawnym

0
426

W codziennym transportowaniu osób niepełnosprawnych dużym ułatwieniem jest wykorzystanie np. sufitowych podnośników. Są przykładem bardzo komfortowego i uniwersalnego sprzętu rehabilitacyjnego, wyposażonego w wygodne siedzisko, awaryjny przycisk alarmowy lub włącznik opuszczania. Najczęściej montowane są w szpitalach, placówkach rehabilitacyjnych i zakładach opiekuńczych, ale coraz chętniej wykorzystuje je się także w domach prywatnych.

To sprzęt rehabilitacyjny pomocny zarówno dla niepełnosprawnych dzieci, jak i dorosłych. Sposób montażu podnośników sufitowych nie jest skomplikowanych. Ten sprzęt do rehabilitacji zawiesza się na specjalnie do tego przeznaczonych szynach przytwierdzanych bezpośrednio do sufitu – niezależnie od rodzaju stropu. Przez swoje niewielkie gabaryty nie zajmują dużo miejsca.

Podnośniki sufitowe dla osób niepełnosprawnych mogą ułatwić wstawanie i przemieszczanie się po mieszkaniu. Z tego sprzętu można korzystać np. w pokoju i łazience. Zastosowanie podnośników z pewnością ułatwi osobom niepełnosprawnym codzienne funkcjonowanie. Są bardzo wydajnym sprzętem rehabilitacyjnym, a ich maksymalny udźwig wynosi 130kg.