Katar u małego dziecka

0
338

Jednym z problemów, które dręczą małe dzieci i nie pozwalają im spać po nocach jest nawracający i uporczywy katar. Poleca się na to wiele tabletek lub kropelek, lecz wszystko to są produkty pełne chemii. Jak zadbać o tę część ciała, aby nie musieć przyjmować przez długi czas tabletek i kropli nawilżających z apteki?

Można to zrobić w prosty, naturalny i domowy sposób – poprzez jedzenie odpowiednich produktów. Na tego typu problemy najodpowiedniejsza jest codzienna dawka witaminy E, która działa łagodząco na tę część organizmu. Przyjmując ją codziennie, można szybko pozbyć się kłopotu. Dlatego warto wiedzieć, że witamina ta znajduje się przede wszystkim w nasionach słonecznika. Już ok. 60g tych pestek każdego dnia, zaspokaja zalecaną dawkę dziennego zapotrzebowania na tę witaminę i wspomaga walkę z nawracającym katarem.

Nie trzeba kupować produktów z apteki – te naturalne są o wiele bardziej skuteczne i przede wszystkim zdrowe. Jeśli mimo tego katar nie ustanie, warto zwrócić się do lekarza, ponieważ może być objawem alergii, a wtedy będzie wymagał już specjalistycznych leków.