Bezpieczne zakupy kartą

0
422

Choć w dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie codzienność bez możliwości zapłacenia kartą w sklepie, wykonania przelewu z domu czy ogólnej obsługi własnych pieniędzy na odległość, to wiele osób wciąż nie ufa tego typu operacjom. Swoje obawy argumentują one, że wszelkiego rodzaju systemy informatyczne i zabezpieczania, za którymi kryją się oszczędności setek tysięcy ludzi, to idealny łup dla hakerów.

Boimy się, że nasze pieniądze zostaną wykradzione. Tymczasem musimy zdawać sobie sprawę z tego, że bankowe zabezpieczenia są naprawdę na wysokim poziomie, a zdecydowana większość, jeśli nie wszystkie, utracone przez nas środki zostały wykradzione z powodu naszej niedbałości i nieostrożności. Każdy z banków ostrzega przed tym, by nie podawać w innych miejscach niż strona bankowa kodu z karty kodów jednorazowych, nie używać numeru karty kredytowej i wielu innych swoich danych, do których osoby trzecie nie powinny mieć dostępu.

Tymczasem my zdajemy się nie zastanawiać nad swoim postępowaniem i sami przyczyniamy się do utracenia pieniędzy, a na lekkomyślność swoich klientów banki niestety nie mają wpływu.