Programy do kontroli rodzicielskiej

0
401

Komputery dają dostęp do wielu informacji, poczynając od Wikipedii – największej encyklopedii na świecie, a kończąc na stronach internetowych o nie najlepszej opinii. Internet Jest niebezpiecznym miejscem szczególnie dla dzieci.

Pobranie kontrola rodzicielska program jest najczęściej darmowe. Warto więc zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci. Jeśli dorosły będzie chciał odwiedzić zakazane strony, wystarczy wpisać hasło, które ustalamy podczas instalacji.

Niewinne i niedoświadczone dzieciaki siadające do komputera są narażone na wiele niebezpieczeństw. Najczęściej jednak problem przemocy i nieodpowiednich treści dotyczy nastolatków. Jedynym wyjściem umożliwiającym chronienie ich jest zainstalowanie programu kontrola rodzicielska.

Na co są narażone dzieci w sieci

Pierwszym i najłatwiej dostępnym dla dzieci problemem jest przemoc, kolejny to pornografia. Nawet przez przypadek nasza pociecha może trafić na stronę, która nie jest przeznaczona dla najmłodszych.

Najniebezpieczniejsze są jednak wszelkiego rodzaju portale społecznościowe i czaty, gdzie dzieciaki myślą, że rozmawiają z rówieśnikami. Niestety na takich czatach często mogą natrafić na pedofilów. Jest to największe zagrożenie dla nieletnich.

Jak działa kontrola rodzicielska

Program chroniący dzieci w sieci, jest bardzo łatwy w obsłudze i praktycznie niezauważalny dla użytkownika, jeśli oczywiście nie wchodzi na nieodpowiednie strony internetowe. Cała grafika i treść, którą program uzna za nieodpowiednią zostanie zasłonięta i zupełnie nie widoczna. Można także zablokować całkowicie dostęp na konkretne strony.