Inna pogoda – Inne kosmetyki

0
409

Pielęgnacja urody wymaga stosowania odpowiednich preparatów. Trzeba je dobierać szczególnie pod kątem swoich potrzeb – w zależności od rodzaju cery, skóry czy włosów. Jednak nie tylko to jest ważne. Na wybór kosmetyków wpływ ma również pora roku. Inne preparaty sprawdzają się w czasie lata, a inne w czasie zimy. Skóra i włosy są wystawione wtedy na działanie różnych czynników.

Odpowiedniej pielęgnacji wymagają między innymi włosy. W czasie lata działają na nie promienie słoneczne i szybko doprowadzają do ich wysuszenia. Dlatego podstawą pielęgnacji włosów w czasie lata są kosmetyki o działaniu nawilżającym. Poza tym powinny mieć specjalne filtry chroniące włosy przed słońcem. W czasie zimy najlepiej natomiast postawić na regenerację. Włosy należy wzmacniać i odpowiednio odżywiać. Skuteczną pielęgnację włosom zapewnią maseczki, między innymi z keratyną lub olejem arganowym.

Jeżeli chodzi o cerę, to w czasie lata najlepiej sprawdzają się lekkie podkłady, które maskują cerę, a jednocześnie sprawiają, że wygląda naturalnie. Warto też zadbać o preparaty nawilżające oraz oczyszczające. W czasie zimy najbardziej potrzebne jest naszej cerze odżywienie oraz ochrona przed mrozem i wiatrem. Niezbędne okażą się zatem kremy z lipidami czy alantoiną oraz mocne podkłady z odżywczymi właściwościami.

Całe ciało latem potrzebuje orzeźwienia związanego z ciepłym powietrzem. Niezbędne są również kosmetyki nawilżające, gdyż skóra od działania słońca i wody staje się przesuszona. Zimą najbardziej sprawdzają się preparaty regenerujące oraz nawilżające. Poza tym powinny działań na skórę zmiękczająco. Wtedy będzie ona zawsze dobrze wyglądała.