Dlaczego mata do akupresury stała się tak bardzo popularna?

0
1040
korzyści z maty do akupresury

Akupresura to starożytna chińska metoda leczenia, polegająca na odpowiednim uciskaniu określonych miejsc na ciele człowieka. To właśnie intensywny dotyk ma na celu wyleczenie bólu, powstałego na skutek napięcia mięśniowego. Ta stara i sprawdzona metoda lecznicza ma także wiele innych zastosowań. Doskonale sprawdza się ona w przypadku bólów kręgosłupa, czy też rwy kulszowej.

Mata do akupresury – jak to działa?

Maty do akupresury stają się ostatnimi czasy coraz popularniejsze. Wbrew pozorom mogą one zdziałać prawdziwe cuda w przypadku różnego rodzaju bólów. Dzieje się tak dzięki odpowiedniemu uciskowi u źródła bolącego miejsca. Pozwala pobudzić to funkcjonowanie układu krwionośnego, co z kolei wpływa na rozluźnienie się napiętych mięśni. Ucisk zwalnia zatem pewnego rodzaju blokady w naszym ciele i uwalnia przepływ wewnętrznej energii.

Celem akupresury wykonywanej przez specjalistów jest wspomaganie leczenia chorób przewlekłych. Należą do nich: migrena, astma, alergie, choroby układu krążenia, układu pokarmowego czy neurohormonalnego. Nie każdego jednak stać na chodzenie do specjalisty. To właśnie w tym celu powstała mata do akupresury, którą można wykorzystać spokojnie w domowym zaciszu. Taka mata, lub też poduszka, wyposażona jest w tak zwane rozetki (kolcami z tworzywa sztucznego) z punktami uciskającymi. Podczas położenia się na tej macie, zapewniamy ciału ucisk, a odpowiednio dobrane zagęszczenie rozetek sprawia, że jest on optymalnie rozłożony. Co ciekawe, stanowi ona dużo bardziej delikatną formę akupunktury, polegającej na wbijaniu w ciało igieł.

Korzyści korzystania z maty do akupresury

Mata do akupresury zalecana jest w przypadku bólu kręgosłupa, szyi, rwy kulszowej, nadciśnienia, artretyzmu. Ponadto sprawdza się ona w przypadku bezsenności oraz zbyt wolnej przemiany materii. Krótkie i regularne sesje na macie są w stanie szybko zdziałać cuda. Pomagają odzyskać zdrowie, a przy tym poprawić samopoczucie. Z maty możemy korzystać zarówno w pozycji leżącej, jak i siedzącej. Ponadto możemy ją wykorzystać do masażu pleców, karku, lędźwi,  nóg oraz rąk. Akupresurowy masaż zwiększa ukrwienie tkanek, co przyczynia się do zmniejszenia dolegliwości bólowych.

Przed stosowaniem maty, należy jednak dokładnie zapoznać się z przeciwskazaniami. Dla niektórych osób np. ciężarnych kobiet lub osób z dużą nadwagą mata jest niewskazana. Zanim więc zdecydujesz się na zakup maty lub poduszki do akupresury, upewnij się, że nie zrobisz sobie krzywdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here