Garmin Coach – treningi w oparciu o twoją formę?

0
973
Garmin Coach – treningi w oparciu o twoją formę?

Świat nowych technologii przynosi udogodnienia dla każdej grupy społecznej. Nie inaczej jest w przypadku sportowców, namiętnie korzystających z śledzących aktywność fizyczną zegarków. Jednymi z najpopularniejszych urządzeń w tym segmencie są te produkowane przez znaną i cenioną markę – Garmin. Dzieje się tak między innymi za sprawą funkcji Garmin Coach. Co oferuje wirtualny trener? Czy faktycznie, tak jak deklaruje producent, oferuje treningi w oparciu o naszą formę?

Garmin coach – przegląd wspieranych dyscyplin

Większość urządzeń, oferuje możliwości ograniczone są do dwóch najpopularniejszych dyscyplin – biegania i roweru. Wybór dziedziny nie jest jedynym do którego będziesz zmuszony, a będziesz musiał podjąć decyzję z jakim dystansem przyjdzie ci się zmierzyć. Biegacze mogą wybrać od 5 do 21 kilometrów, a rowerzyści aż do 100 mil. Aplikacja zanim zaproponuje konkretny plan treningowy, zapyta także o profil trasy wyścigu.

Dostosuj swój trening

Dobrze, ale producent zegarków sportowych oferuje przecież że „plan dostosuje się do ciebie i twoich umiejętności podczas treningu”. Jakie więc istnieją opcje dopasowania swojego planu treningowego i weryfikacji postępów? Przede wszystkim już na poziomie tworzenia zostaniesz zapytany, ile czasu tygodniowo możesz poświęcić na trening i kiedy powinien mieć miejsce najdłuższy z nich. Kiedy ukończysz proces kreacji powinieneś wykonać pierwszy, wzorcowy trening. W jego trakcie wirtualny asystent zapisze reakcje twojego organizmu i pomoże dopasować następne biegi czy przejażdżki.

Prawdopodobnie czytając ten tekst do tego miejsca prawdopodobnie odniosłeś wrażenie, że jest to wszystko czego potrzebujesz, aby poprawić swoje wyniki treningowe. Niestety rzeczywistość jest zdecydowanie mniej kolorowa. Zegarek działa na zasadzie dość sztywno liczących algorytmów. Przykładowo – wprowadzasz czas docelowy, dystans, ilość treningów w tygodniu, a w zamian otrzymujesz plan generowany z tygodniowym wyprzedzeniem oraz garść przydatnych porad treningowych. Pytania o trudność treningu i odczucia jedynie minimalnie koryguje z góry przewidziane założenia, a zmiany są ledwo zauważalne. W rzeczywistości możliwe byłoby podanie wszystkich jednostek treningowych zaraz po kreacji planu, bo zmiany są natury raczej kosmetycznej.

Czy faktycznie warto?

Garmin Coach to doskonały partner treningu dla początkujących biegaczy i rowerzystów. Korzystając z tego typu technologii pamiętaj, aby weryfikować podsuwany przez aplikację plan. Bieganie, szczególnie na pierwszym etapie treningów może być kontuzjogenne, a wielu profesjonalistów krytykuje firmę Garmin za brak dostatecznie długiego odpoczynku. Słuchaj swojego organizmu, a z całą pewnością sport zapewni ci jeszcze wiele radości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here