Joga – zyskaj harmonię między ciałem, a duszą!

0
315
Joga – zyskaj harmonię między ciałem, a duszą!

Nie da się ukryć, że wśród różnorodnych zajęć fitness, rosnącą popularnością cieszy się joga. Jest wręcz modną aktywnością, której uprawianie deklarują osoby publiczne i nie tylko. W końcu to forma samodoskonalenia, świadcząca nie tylko o sprawności ciała, ale również równowadze umysłu. Joga zdecydowanie mieści się w kanonie zdrowego stylu życia. Co, dla wielu osób ważne, ma ona swoje przesłania i tradycję, co czyni ją czymś więcej niż ćwiczeniami fizycznymi. Wywodzi się z Indii i jest jedną z najstarszych tradycji samodoskonalenia i wewnętrznego rozwoju. Nic zatem dziwnego, że joga, stając się regularną aktywnością fizyczną, wpisuje się w swego rodzaju rytuał, który ma prowadzić do zyskania harmonii między ciałem i umysłem. Jednak, co najważniejsze i bezsporne na efekty jogi, nie trzeba długo czekać, a korzyści zdrowotnych można zyskać na prawdę wiele.

Kto, może praktykować jogę?

Joga, to przede wszystkim zespół ćwiczeń relaksujących, które doskonale wpływają na mięsnie i stawy. Jest polecana osobom, które zmagają się z bólami kręgosłupa, czują napięcie mięśni, czy też są narażone na stres. W tym przypadku wiek, płeć, czy stopień fizycznego zaawansowanie, nie będzie żadną wymówką! Zdecydowanie tą aktywność może praktykować każdy. Regularne trenowanie jogi, prowadzi do rozwoju ciała i ducha. Oczywiście intensywność i zaawansowanie ćwiczeń powinno, być dostosowywane do indywidualnych możliwości i postępować stopniowo. Niewątpliwie ćwiczenie jogi pozwala rozciągną ciało i wzmocnić mięśnie do stopni, który może się wydawać na początku tej przygody nie możliwy. Wyjątkowa satysfakcja i zdrowsze ciało gwarantowane! Każdy, komu brakuje pewności siebie, czy też samoakceptacji, powinien tego spróbować! Joga to, też doskonała alternatywa na nudę i czas wolny. Ćwiczenia można wykonywać na zajęciach grupowych, w domowym zaciszu, a przy sprzyjających warunkach, również na powietrzu.

Co, możesz zyskać, dzięki praktykowaniu jogi?

Ćwiczenie jogi, zmniejsza napięcie mięśni, dotlenia je, rozciąga i wzmacnia. Jednocześnie zwiększa ruchomość stawów, poprawia koordynację i uelastycznia ciało. Joga to też doskonałe ćwiczenia na kręgosłup! Przy okazji efektem jogi, jest smuklejsza sylwetka. Poza tym jej regularne trenowanie, wyrabia dobre nawyki, takie jak utrzymywanie prawidłowej postawy ciała i skoncentrowanie umysłu. Do tego powolne i precyzyjne wykonywanie ćwiczeń w połączeniu z głębokim, miarowym oddechem uspokaja wycisza i odpręża, co sprzyja pozbyciu się stresu i odprężeniu po wszystkich obowiązkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here