Olejek z pestek moreli w pielęgnacji włosów

0
307
Olejek z pestek moreli w pielęgnacji włosów

Naturalne olejki roślinne i owocowe oraz ich właściwości znane są nie od dziś. Jednak w dziedzinie pielęgnacji włosów przeżywają swój renesans. Ostatnio do panteonu olejków do pielęgnacji włosów dołączył olejek z pestek moreli.

Jak powstaje olejek z pestek moreli?

Morela pochodzi z Chin, jednak do Europy dotarła z Armenii. Olejek pozyskiwany jest z pestek znajdujących się wewnątrz owocu. Są one pokryte twardą osłoną zewnętrzną, w której znajduje się, pokryte łupiną, jądro. Olejek tłoczony jest zazwyczaj na zimno, co oznacza, że pestki wkładane są do specjalnej prasy, która wyciska olej znajdujący się w jądrze. Możemy rozróżnić olejki pochodzące z pestek moreli słodkiej lub gorzkiej. O ile te pierwsze mogą być bezpiecznie dodawane do różnego rodzaju potraw, to należy uważać na odmianę gorzką. Zawierają one śladowe ilości cyjanku i mogą być szkodliwe dla organizmu. Olejek z gorzkich pestek moreli wykorzystywany jest coraz częściej w medycynie niekonwencjonalnej jako lek na raka i wrzody. Jednak jak do tej pory brak jest badań potwierdzających jego efekty.

Jak olejek z pestek moreli wpływa na włosy?

Olejek z pestek moreli jest bogaty w kwasy tłuszczowe, które przynoszą korzyści nie tylko dla samych włosów, ale także dla skóry głowy. Zawiera kwas linolowy i oleinowy, będące kwasami tłuszczowymi omega-9 i działa jak emolient, który sprawia, że włosy stają się bardziej miękkie i nawilżone. Nie tylko pomaga zatrzymać wilgoć w łuskach włosów, ale chłonie ją także z otoczenia aby pomóc utrzymać odpowiednie nawilżenie włosów oraz skóry. Dodatkowo olejek z pestek moreli zawiera wysokie stężenie witaminy A,która wspomaga regenerację komórek oraz stymuluje produkcję kolagenu. Oprócz kwasów tłuszczowych omega-9, olejek ten zawiera także kwasy tłuszczowe omega-3, które zapewniają nawilżenie i ochronę skóry głowy oraz redukują stany zapalne, które mogą prowadzić do wypadania włosów. Wszystko to sprawia, że włosy stają się bardziej lśniące i miękkie i zdrowe. Artykuł powstał we współpracy z portalem https://www.aptekakamagra.pl

Jak używać olejku z pestek moreli?

Olejek z pestek moreli powinien być stosowany bezpośrednio na skórę głowy. Należy natomiast uważać przy nakładaniu go na same włosy, ponieważ może dodatkowo je obciążyć, sprawiając że staną się matowe i bardziej podatne na plątanie. Jeśli używamy olejku bezpośrednio na włosy, musimy poświęcić szczególną uwagę na dokładne umycie ich szamponem. Olejek najlepiej nakładać na około 30 minut przed myciem włosów. Ze względu na właściwości przeciwzapalne stosowanie olejku pestek moreli może złagodzić objawy łupieżu. Można go używać samodzielnie, z dodatkiem olejków eterycznych lub jako jeden ze składników domowych masek DIY.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here