Dobre nawyki, które zmienią twoje życie

0
293
Dobre nawyki, które zmienią twoje życie

Życie każdego z nas biegnie swoim torem, jednak często nie jesteśmy zadowoleni z tego co nas spotyka oraz z tego jak się czujemy. Gdy próbujemy się nad tym zastanawiać, wydaje nam się, że zasadniczo wszystko jest w porządku jednak z jakiś powodów nie potrafimy odczuwać szczęścia. Towarzyszy nam pewne napięcie i niezadowolenie. Okazuje się, że wystarczy wprowadzić kilka dobrych nawyków, by móc zmienić swoje życie na lepsze.

Wstawaj wcześnie rano

Nawyk wczesnego wstawania rano wielu ludziom wydaje się niemożliwy do wprowadzenia. Tymczasem naprawdę warto bo wczesne wstawanie dużo zmienia. Dzięki niemu cały nasz dzień przebiega spokojniej, bo nie musimy się tak spieszyć, mając w perspektywie jeszcze wiele godzin. Ważne jest by wstawać z łóżka zaraz po usłyszeniu budzika zamiast korzystać z wielorazowych drzemek. Wczesne poranki mogą być odrobinę bardziej leniwe, jednak nie należy ich rozwlekać do przesady. To właśnie te poranne godziny, gdy mamy świeży umysł warto wykorzystać do zrobienia najważniejszych zadań.

Korzystaj z powiadomień

Elektroniczne powiadomienia, na przykład w kalendarzu na smartfonie to wspaniały wynalazek. Mają one tę przewagę nad tradycyjnym papierowym kalendarzem, że nigdy nie zapomnimy tam zajrzeć, bo powiadomienie zostanie wyemitowanie automatycznie w stosownym momencie. Warto wprowadzać do kalendarza wszelkie sprawy do zrobienia zarówno te duże jak i te drobne. Dzięki temu uwalniamy od nich głowę, nie męczymy się też z dziesiątkami karteczek, które ciągle gdzieś giną. Jako powiadomienie możemy sobie ustawić przypomnienie o piciu wody, gimnastyce, wizycie u stomatologa czy telefonie do koleżanki. Oczywiście nie można przesadzać z ilością powiadomień, bo wtedy mogą one stać się przytłaczające.

Przywiązuj większą wagę do potrzeb swojego ciała

Warto poświęcać czas na zabiegi upiększające, zdrową dietę oraz aktywność fizyczną. Gdy brakuje nam energii dobrze jest sięgać po energetyczne koktajle. W wolny weekend można wybrać się do SPA albo zrobić sobie długi seans u kosmetyczki. Naszemu ciału bardzo dobrze zrobi także masaż i pobyt na basenie.

Panuj nad wydatkami

Brak kontroli nad wydatkami spędza sen z powiek wielu osobom. Bardzo często jest tak, że wydatki stale przewyższają dochody, mimo że dana osoba pracuje dużo i zarabia nie najgorzej. Tak dzieje się zwykle wtedy, gdy występuje dość spontaniczne podejście do kwestii finansowych. Warto wtedy zacząć prowadzić budżet domowy. Jest to zestawienie dochodów i wydatków z podziałem na mniejsze kategorie. Dzięki prowadzeniu budżetu w krótkim czasie można wychwycić obszary gdzie niepotrzebnie wyciekają pieniądze oraz takie wydatki, które można zminimalizować.

Czytaj książki

Regularne korzystanie z lektur to bardzo dobry nawyk. Książki pozwalają nam się oderwać od codzienności, wyciszają a także poprawiają pamięć i wyobraźnię. Warto sięgać po książki rozwojowe, dzięki którym lepiej zrozumiemy swoje życie i będziemy mogli wprowadzać pozytywne zmiany. Równie wartościowe są poradniki z różnych dziedzin, dzięki którym możemy nabywać nowe umiejętności.

Opuszczaj sferę komfortu

Większość z nas ma skłonność to pozostawania w sferze komfortu. Nie lubimy zmian, jesteśmy wygodni, mamy swoje nawyki. Tymczasem w życiu jest tak, że wszystko to co jest najlepsze, znajduje się właśnie poza naszą sferą komfortu. Warto wiec od czasu do czasu przełamać się albo zrobić coś szalonego, by zerwać z rutyną.

Pracuj nad efektywnością

Gdy spojrzymy na swoje otoczenie dostrzeżemy mnóstwo osób, które są stale zajęte i jednocześnie nie są efektywne. Takim osobom potrzebne jest dobre planowanie i wyznaczanie priorytetów. Aby poprawić efektywność trzeba też wypowiedzieć walkę wszystkim rozpraszaczom i złodziejom czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here