Jak wybrać catering dietetyczny i nie dać się oszukać?

0
357
Jak wybrać catering dietetyczny i nie dać się oszukać?

Polacy coraz częściej sięgają po cateringi dietetyczne. To bardzo wygodny sposób żywienia, dzięki któremu nie trzeba martwić się o codzienne planowanie posiłków, robienie zakupów, czy w końcu gotowanie, które może zabrać całkiem sporo czasu. Jeżeli mamy do przyrządzenia pięć potraw dla kilku osób, które mają różne upodobania kulinarne, można stracić nawet cały wieczór. Aby tego uniknąć, warto rozejrzeć się wśród ofert cateringów dietetycznych.

Catering dietetyczny – dla kogo?

Zalety diety pudełkowej docenią z pewnością osoby, które żyją w ciągłym biegu. Brak czasu nie sprzyja z pewnością przyrządzaniu posiłków. Taki tryb odżywiania powinny rozważyć także osoby, które chcą zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów. Jadłospisy są przygotowywane przez dietetyków i zawierają określoną liczbę kalorii. Niektóre firmy oferują również indywidualny plan żywienia dla każdego klienta, w którym można określić, jakich produktów chcesz unikać, a które jadać częściej. Wybór takiej diety powinni rozważyć również alergicy. Większość cateringów oferuje plany żywieniowe bez glutenu lub laktozy. Dzięki temu nie będziesz więcej marnować czasu na czytanie etykiet kupowanych produktów.

O cateringu z dostawą pod drzwi warto pomyśleć w przypadku seniorów. Jeżeli Twoi rodzice lub dziadkowie nie są już na sile samodzielnie gotować lub wychodzić na zakupy, pomyśl o zamówieniu im gotowych posiłków, które dostawca każdego ranka zostawi na ich progu.

Czym się kierować podczas wyboru?

Wybierając catering dietetyczny zwróć najpierw uwagę na stronę internetową. Firma powinna zamieścić na niej przykładowe menu tygodniowe. Dzięki niemu dowiesz się, czy proponowane potrawy wpisują się w Twoje gusta kulinarne. Niektórzy decydują się na co najmniej dwa słodkie posiłki w ciągu dnia, co nie musi wszystkim pasować. Warto wybrać firmę, która będzie miała w ofercie wiele rodzajów diet – jeśli nie spodoba ci się jeden wariant, zawsze możesz zamienić go na inny.

Ciekawą opcją są również darmowe dni próbne – możesz zamówić wybrany zestaw posiłków zupełnie za darmo. Niestety większość cateringów dietetycznych rezygnuje z takiej możliwości, ponieważ klienci zaczęli to wykorzystywać.

Nie zapomnij również sprawdzić dostawców. Najlepiej, jeżeli będą to małe, lokalne przedsiębiorstwa. Zyskasz dzięki temu pewność, że produkty, z których przygotowywane są Twoje dania będą świeże. Poza tym małe firmy nie stosują raczej szkodliwych oprysków warzyw, czy nie faszerują drobiu antybiotykami.

W dalszej kolejności sprawdź możliwość kontaktu z dietetykiem. Warto przeprowadzić taką konsultację przed wyborem konkretnej diety. Pozwoli to upewnić się, czy przyniesie ona oczekiwane rezultaty.

Zorientuj się również, w jakiej odległości od Twojego domu znajduje się firma. Jeżeli będzie ona zbyt duża, istnieje możliwość, że posiłki będą dostarczane z wyprzedzeniem na kilka dni. Niestety dania przechowywane w lodówce jakiś czas nie będą już takie smaczne. mogą również stracić swoje wartości odżywcze.

Na koniec zorientuj się, jakie są opinie o firmie. Często zdarza się, że na pierwszy rzut oka wszystko jest w porządku, a w międzyczasie pojawiają się problemy, np. z punktualną dostawą lub zbyt częstą powtarzalnością oferowanych posiłków. Negatywne opinie użytkowników powinny dać Ci do myślenia, że warto rozważyć wybór innego cateringu.

W obecnych czasach znalezienie dobrej diety pudełkowej wcale nie jest takie proste, jak wydaje się na początku. Powstaje coraz więcej przedsiębiorstw tego typu, a niektóre z nich nie mają niestety zbyt wiele wspólnego ze zdrowym odżywianiem. Przy odrobinie wysiłku powinno jednak udać Ci się znaleźć coś dla siebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here