Związki na odległość-czy mogą być udane?

0
284
Związki na odległość-czy mogą być udane?

W dzisiejszych czasach wiele par zmuszonych jest do życia na odległość. Widują się oni tylko w weekendy a niekiedy nawet rzadziej. Zawsze trzeba być świadomym tego, że relacje na odległość są trudne i nie każdy będzie w stanie na dłuższą metę zaakceptować taki stan rzeczy.

Jak wyglądają związki na odległość?

O związkach na odległość mówimy wtedy, gdy pary nie mają możliwości na co dzień mieszkać ze sobą razem. Dzieje się tak zwykle wtedy, gdy jedno z partnerów przebywa poza domem z powodów zawodowych. Wiele związków funkcjonuje na odległość w pierwszym etapie znajomości. Często partnerzy pochodzą z oddalonych od siebie miejscowości i widują się tylko czasami, do momentu, gdy zdecydują się na wspólne mieszkanie. Gdy związek od początku prowadzony jest na odległość, niesie ze sobą duże zagrożenia. Widząc się tylko w trybie weekendowym i odświętnym partnerzy nie mają okazji poznać siebie tak do końca. Późniejsze wspólne zamieszkanie może przynieść wiele rozczarowań. Dużo korzystniejsza jest sytuacja par, które żyły ze sobą w tradycyjnym związku razem przez wiele lat a dopiero później życie zmusza ich do czasowej rozłąki. Jeśli partner wyjeżdża na przykład na pół roku do pracy za granicę, łatwiej takiemu związkowi przetrwać taką rozłąkę, która ma z góry określony czas zakończenia. W przypadku życia na odległość najbardziej uciążliwa jest tęsknota i brak wsparcia w codziennych, praktycznych sprawach.

Jakie mogą być konsekwencje związku na odległość?

Gdy para nie przebywa razem, ma coraz mniej wspólnych spraw i tematów do rozmów. Wiele kobiet bardzo źle znosi wyjazdy mężów, gdyż czują się pozostawione same sobie. Prawda jest taka, że mąż na emigracji, nawet jeśli dzwoni codziennie, na odległość nie naprawi cieknącego kranu, nie wstanie w nocy do dziecka i nie pomoże przy domowych porządkach. Opuszczone kobiety bardzo często wpadają w ramiona innych mężczyzn, którzy poświęcają im uwagę i są na miejscu. Podobnie mąż na emigracji może zaprzyjaźnić się z inną kobietą co zaowocuje nowym związkiem. Bywa też tak, że związki co prawda nie rozpadają się przez rozłąkę jednak tracą dużo na jakości. Skutkiem ubocznym może być też fakt, że dzieci będą miały pretensje do rodziców, za to, że nie wychowują się w pełnej rodzinie.

Każdy, kto stoi przed perspektywą rozłąki w związku powinien dobrze zastanowić się nad zasadnością tego rozwiązania. Takie sytuacje zwykle powodowane są przez chęć zarobienia dodatkowych pieniędzy. Warto mieć na uwadze, że życie jednak układa się tak, że rozłąka może przynieść więcej strat niż korzyści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here