Odzież robocza – jaka powinna być?

0
326
Odzież robocza

Nie da się zaprzeczyć, że wygodna odzież robocza zwiększa komfort pracy. Tym samym przekłada się na jej jakość. Dlatego wybór odpowiedniej odzieży roboczej jest bardzo ważny. Pracownikom budowlanym odzież roboczą ma obowiązek zapewnić pracodawca. Jednak warto mieć wgląd w to, w czym będziemy pracować. Jaka powinna być odzież robocza?

Co wchodzi w skład odzieży roboczej? 

Odzież robocza to nie tylko spodnie, czy koszula. Na pełny strój składa się znacznie więcej elementów, szczególnie jeżeli praca odbywa się na świeżym powietrzu i w trudnych warunkach. Do podstawowego wyposażenia możemy zaliczyć oczywiście spodnie robocze, w tym ogrodniczki, T-shirt i koszulę. Bardzo ważna jest także kurtka, która dodatkowo powinna być nieprzemakalna i kamizelka. Do odzieży roboczej zaliczają się także rękawice budowlane, kask oraz okulary ochronne. Takie pełne wyposażenie powinna mieć każda osoba pracująca na budowie. 

Funkcjonalność i komfort 

Odzież robocza przede wszystkim powinna być funkcjonalna. Im więcej kieszeni tym lepiej. Dzięki temu mamy łatwy dostęp do potrzebnych narzędzi, które możemy mieć zawsze przy sobie. Kieszenie na narzędzie powinny być otwarte. Przyda się jednak również kilka kieszeni z suwakami, żeby można było schować telefon czy klucze lub inne przedmioty, które mogą wypaść. Co ważniejsze kieszenie nie powinny być umieszczone przypadkowo. Zwróć uwagę, czy znajdują się w wygodnych miejscach, do których łatwo się sięga.

Drugą cechą odzieży roboczej jest bezsprzecznie komfort. Odzież robocza musi być wygodna. Inaczej będzie nas uwierać, obcierać itp., co znacznie wpłynie na pogorszenie się naszego komfortu pracy. W odzieży roboczej spędzamy jednak większą część dnia, więc warto zadbać o to, żeby była jak najwygodniejsza. 

Materiały wysokiej jakości

Odzież robocza powinna być wykonana w materiałów wysokiej jakości. Tylko tym sposobem możemy zapewnić sobie całkowity komfort użytkowania. Warto również wiedzieć, że bluzkę z innego materiału wykorzystamy w upalne dni, a inną zimą. Odzież roboczą na lato wykonuje się z materiałów oddychających. Zapewniają one ciału przewiew i odprowadzają pot. Natomiast zimowa odzież robocza powinna być dodatkowo ocieplona. Szczególnie jeżeli nasza praca odbywa się na otwartym powietrzu i jesteśmy wystawieni na różne warunki atmosferyczne. W takim przypadku pod kurtkę warto dodatkowo zaopatrzyć się w polar. Analogicznie w przypadku rękawic roboczych. Wybierając odpowiednie rękawiczki koniecznie zwróć uwagę na materiały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here