Właściwości ginko biloba

0
273
Właściwości ginko biloba

Właściwości gingko biloba znane są od wieków. Przede wszystkim podkreśla się dobroczynne działanie wyciągu z miłorzębu japońskiego na pracę umysłu (aby uzyskać dobre efekty możemy np. zaparzyć herbatę z ginkgo biloba). Jednak wymieniając właściwości ginkgo biloba nie sposób nie wspomnieć o jego wpływie na urodę.

Opóźnia starzenie

Ginkgo biloba zawiera wiele flawanoidów, które zwalczają wolne rodniki. Dzięki temu komórki – zarówno nerwowe, jak i skórne – nie niszczeją i przez dłuższy czas zachowują młodość i sprawność. Stosując preparaty kosmetyczne z wyciągiem z miłorzębu opóźniamy procesy starzenia.

Poprawia krążenie

Zawarte w wyciągu z miłorzębu składniki aktywne znacząco poprawiają ukrwienie skóry. Dzięki temu jest ona lepiej dotleniona, co widocznie przekłada się na jej promienny wygląd i jędrność. Preparaty na cellulit zawierające wyciąg z miłorzębu działają efektywniej od tych, które bazują jedynie na sztucznych związkach nie występujących naturalnie.

Ratuje pękające naczynka

Dla osób posiadających skórę naczynkową, jedną z najbardziej interesujących właściwości ginkgo biloba okaże się jego zdolność do uszczelniania naczyń krwionośnych. Dzięki temu zmniejsza się wrażenie przekrwionej skóry, jest ona bardziej napięta i wypoczęta. Ginkgo biloba jest polecane także jako składnik preparatów pod oczy.

Znaczenie miodu dla organizmu ludzkiego zostało odkryte praktycznie od samego początku jego spożywania. Jego walory lecznicze, uodparniające i antybakteryjne były już znane i wykorzystywane przed tysiącami lat. Miód wielokwiatowy nazywany był płynnym złotem, bo był niezastąpiony w ówczesnej medycynie, kosmetyce, a także jako cenny składnik diety.

Istnieje wiele odmian miodów, ale wszystkie cechują się podobnymi właściwościami. Z powodzeniem można go spożywać praktycznie codziennie, ponieważ jest wyjątkowo łatwo przyswajalny, a jego nieocenione walory przyczynią się do znacznej poprawy stanu zdrowia. Szczególnie właściwości miodu wielokwiatowego są doceniane. Zawarty w nim krzem to pierwiastek, który ma niewątpliwie wyjątkowo korzystny wpływ na układ kostny, a także krwionośny. Znajduje także zastosowanie jako mikroelement wpływający wzmacniająco na paznokcie i włosy, a także skórę, ujędrniając ją i przeciwdziałając jej wiotczeniu.

Spożywanie miodu wielokwiatowego ma bardzo pozytywne znaczenie prozdrowotne. Szczególnie w okresie wzmożonych zachorowań, a także podczas rekonwalescencji. Znajduje zastosowanie także podczas intensywnego wysiłku fizycznego i umysłowego. Łyżeczka płynnego złota, bogata w cukry proste i cenne mikroelementy, szybko postawi na nogi i znacząco poprawi wydolność organizmu.

Bezsenność, kołatanie serca, niepokój, to częste objawy stresu i przemęczenia. Niestety są to negatywne skutki postępu cywilizacyjnego i ogromnego tempa życia codziennego. Spieszymy się w pracy, spieszymy się do domu. Bardzo dobrym panaceum na te objawy jest melisa lekarska. To zioło znane i stosowane od wieków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here