Pyszna kawa podarowana w prezencie

0
295
Pyszna kawa podarowana w prezencie

Wielu z nas często znacznie mnóstwo czasu kieruje na wybór idealnego prezentu. Bez powodu na to jaka to przyczyna, zawsze marzymy wynagrodzić tę drugą osobę. Zatem właśnie warto zastanowić się czy może kawa byłaby rzeczywiście takim trafnym doborem. Większość z nas nie wyobraża sobie, żeby zacząć dzień bez kubka pysznej, świeżej kawy. Zazwyczaj ponieważ pozwala nam ona wytrwałości oraz energii na wszelkie oczekujące na nas wyzwania. Ponadto jest multum różnych typów kawy tj:

 • espresso,
 • mokka,
 • cappuccino,
 • cafe au lait,
 • caffe correto,
 • kawa po irlandzku,
 • latte macchiato,
 • frappe.

Tak zatem ten z pozoru łatwy ruch może przekazać drugiej osobie chwilę odprężenia i relaksu. Kiedyś za czasów PRL-u kawa świadczyła za sobą odrobinę większe poważanie, bo by ją zdobyć potrzeba było odczekać mnóstwo czasu w kolejce, a dodatkowo można było zakupić zaledwie jedną. Zatem czasami obdarowana osoba zdawała sobie kwestię z wielkiego zaangażowania poprzez „wystanie”, natomiast też odjęcia sobie tego doskonałego smaku kawy.

Najsmakowitsza kawa ziarnista

To jednak nie oznacza, że nawet w dzisiejszych czasach kawa na podarunek nie może znaczyć doskonałego pomysłu. Jest ogrom różnych kaw o różnorodnym smaku oraz zapachu zatem należy wprowadzić dużo pomyślunku, aby dotrzeć w gusta konkretnej osoby. Czy chce on/ona kawę ziarnistą? Może jednakże zupełnie wybiera kawę mieloną? Ciężko jest się zorientować, aczkolwiek najczęściej idealnie jest postawić na dobrej jakości kawę ziarnistą. Posiada ona bowiem wręcz niezastąpiony aromat, a to tylko jedna spośród jej wielu zalet. Ten wyjątkowy aromat zawdzięcza procesowi prażenia kawy. Im będzie on dłuższy tym kawa będzie zawierała bardziej intensywny smak. W sytuacji krótkiego czasu prażenia, kawa będzie lekka o lekko kwaskowatym posmaku. Posiadamy kilka rodzajów tej kawy:

Arabika – wyjątkowo rozpowszechniona,
Robusta,
Arabusta – złączenie dwóch powyższych.

Typ kawy Arabika produkuje się w klimacie tropikalnym, jest delikatna oraz trochę kwaśna. Dodatkowo ma czekoladowy posmak, a kofeiny posiada 0,9 – 1,4%. Natomiast Robusta charakteryzuje się o wiele głębszym i wyrazistym smakiem. Ma także więcej kofeiny bo od 1,8% aż do nawet 4%. Jednak posiada mniejsze wymagania klimatyczne, zatem jest postrzegana za nieco gorszy typ i często używana do produkcji kawy rozpuszczalnej. A z zestawienia dwóch tych typów powstaje Arabusta. Daje ona niezwykłą kompozycje smakową, zależnie od wykorzystanych proporcji.

Pyszna kawa na podarunek

Jeśli pragniemy wynagrodzić osobę, która kocha kawę espresso, najodpowiedniejszym zestawem będzie Arabika z nutą Robusty. Gdy jednak ktoś woli kawę bardziej delikatną oraz pachnącą, sama Arabika na pewno będzie strzałem w dziesiątkę. Jednak Robusta sprawdzi się znakomicie dla osoby, która lubi własną kawę o bogatej, ciemnej piance oraz gorzkim smaku. Przy wyborze dobrze jest kierować się rodzajem naparu, który lubi konkretna osoba, albo też jakim smakiem oraz aromatem zamierzamy ją obdarować. Bez wątpienia jednak przy odpowiednim zaparzeniu każda kawa sprawdzi się perfekcyjnie.

Kawa ziarnista nasyci każdego

Dobrze jest też wpaść na stronę www, która świadczy zestawy kawy na prezent. Taką stroną jest kawa.rudaslaska.org. W swoim interesie proponują oni:

 • różne rodzaje czekolady,
 • ekspresy do kawy automatyczne jak także ciśnieniowe,
 • jakiekolwiek gatunki herbaty,
 • wszystkie gatunki kawy.

Na pewno odnajdziemy coś co spodoba się danej osobie. Kawa ziarnista jako prezent to dobry pomysł z wielu powodów. Zostanie ona wykorzystana, nie będzie to coś co konkretna postać ułoży w kąt ale coś co dostarczy jej wypoczynek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here