Akcesoria golfowe

0
241
akcesoria golfowe

Dla dość wielu z nas golf to dość egzotyczny i drogi sport dla ludzi, którzy mają znaczne pieniądze. Dlatego też myślimy, że do golfa potrzeba sporego zestawu kii w wielkiej torbie i na dokładkę tego elektrycznego wózka golfowego, dzięki któremu łatwiej przemieszczamy się po sporym polu golfowym. Kluczowe znaczenie ma też i to, że ten sport narodził się w UK, a konkretniej w Szkocji, czyli od tego czasu powstało wiele akcesoriów golfowych, dzięki którym łatwiej się trafia tą piłeczką do dołka. Mowa tu o tym, że kiedyś to był tylko jeden kij, a teraz w torbie jest ich ponad dwadzieścia. Na dokładkę jest też elektronika, dzięki której da się zmierzyć odległość do dołka lub parametry takie jak prędkość i kierunek wiatru. Istnieją także akcesoria zwiększające wygodę graczy, czyli coś takiego jak lepsze buty stworzone do chodzenia przez cały dzień po trawniku. Właśnie do tego chodzenia przydaje się także ta czapka z daszkiem, dzięki której upał mniej nam szkodzi i do tego nawet te wielkie parasole przeciwsłoneczne rozmieszczone  w wielu miejscach na polu golfowym.

Specjalne rękawice i buty

Zapewne dość wielu z nas uzna specjalne rękawice i buty jako obowiązkowe akcesoria golfowe, bo raczej niewielu będzie chodzić po trawie w tych nowych butach od garnituru. Mowa tu o tym, że łatwo można zniszczyć takowe i co równie istotne nie jest to ten najwygodniejszy typ obuwia. Jednym słowem muszą być to buty wyjątkowo wygodne do chodzenia przez cały dzień. Także rękawice to ważne sprzęty, bo tak właśnie należy je klasyfikować. One zapewniają ten pewny chwyt i co równie istotne mają też ciekawy design. Wadą ich jest to, że kosztują nie mało i raczej nie chronią przed zimnem. Istotnym dodatkiem do rękawic i butów jest strój w którym wygodnie się chodzi, a nawet ten specjalny daszek chroniący przed mocnym promieniowaniem słonecznym, bo na typowym polu golfowym nie zawsze można skryć się przed tym promieniowaniem słonecznym.

Kilka wzmianek o wózkach golfowych

Nie da się ukryć tego, że na każdym polu golfowym spotyka się te wózki golfowe do wynajęcia. Zazwyczaj są to te standardowe modele, ale pewna część z nich ma spore podłokietniki z uchwytami na spory kubek z napojem. Jednym słowem w takim wózku gracz powinien nieco wypocząć. Wiele znaczy też i to, że w wózku tego typu znajduje się też i sporo akcesoriów do golfa, czyli te podstawki pod piłki. Te drobne akcesoria zazwyczaj znajdują się w schowkach, których to nie brakuje w tej maszynie. Niektóre wózki golfowe są nawet stylizowane na na te znane i niemal legendarne modele aut, czyli wiele kultowych samochodów doczekuje się własnej miniaturki pod postacią wózka golfowego. Kluczowe znaczenie ma też i to, że żyjemy w tym elektronicznym świecie i właśnie dlatego te najnowsze akcesoria do golfa są tymi elektronicznymi. Nie muszą być one powiązanymi z wózkami do golfa, ale muszą ułatwiać grę i to zwłaszcza graczom w pewnym wieku. Takimi sensownymi gadżetami zazwyczaj są laserowe dalmierze, dzięki którym konkretny gracz szybko poznaje odległość i dlatego też wie jak mocno musi wybić piłkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here