Jak osiągać wyznaczone cele?

0
250
Jak osiągać wyznaczone cele?

Dlaczego nie potrafimy osiągnąć wyznaczonego celu? Co stoi na przeszkodzie? Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, dlaczego nie osiągasz w życiu tego czego pragniesz? Czy może należysz do znakomitej większości, która za swoje niepowodzenia wini wszystko i wszystkich, tylko nie siebie?

Kilka przyczyn, które powodują, że nie osiągamy celów

Być może nie spodoba Ci się to co teraz napiszę, ale główną przyczyną jesteś Ty sam. Najważniejsze jest to, co tkwi w Twojej głowie. To w jaki sposób myślisz o sobie i o swoich możliwościach, jest niezmierne ważne. Twoje myśli wpływają na emocje, a te z kolei na działania. Jeżeli wysyłasz do swojego mózgu informacje o ciągle prześladującym Cie pechu, albo wiecznie niesprzyjających okolicznościach, to on w to wierzy. I to sprawia, że tkwisz w miejscu, mimo iż wydaje Ci się, że Ty bardzo chcesz swój cel osiągnąć. Jak myślisz, jaki wpływ masz na swoje myśli? No właśnie Ogromny, tylko Ty jesteś za nie odpowiedzialny. I to jest bardzo dobra wiadomość, bo to oznacza, że jeżeli tylko zrozumiesz jak wielka jest Twoja odpowiedzialność, to będziesz w stanie osiągnąć wszystko.

Najczęstsze przeszkody na drodze do osiągania celów
Nie wierzysz w siebie

Wiara w siebie i we własne możliwości to podstawa. Jeżeli uwierzysz, że to co pragniesz osiągnąć jest możliwe, że masz wystarczające możliwości aby przynajmniej zacząć , to ruszysz w końcu z miejsca. Jeżeli jednak myślisz, że nie jesteś przecież nikim wyjątkowym, że zbyt mało masz wiedzy, że to co chcesz osiągnąć na pewno Ci się nie uda, to tak długo jak nie zmienisz myślenia o sobie będziesz tam gdzie jesteś i niczego nie osiągniesz. Zainwestuj więc czas i naukę w samego siebie, rozwijaj się, uwierz w siebie i zacznij osiągać sukcesy. Nie twierdzę, że przyjdzie Ci to z łatwością, wiem jednak, że jest to możliwe. Uwierz w siebie, jesteś największym potencjałem w swoim życiu

Czekasz na odpowiedni moment

Chcesz więcej zarabiać, schudnąć, zwiedzać świat, albo osiągnąć cokolwiek innego, lecz ciągle jest nieodpowiedni moment aby akurat teraz realizować ten cel. Bo dzieci są za małe, nie mam ich z kim zostawić. Bo mam tak dużo pracy, że nie mam nawet kilku wolnych minut. Bo … (tutaj wstaw swoje powody). Jeżeli czekasz na odpowiedni moment, to możesz się nigdy nie doczekać. To być może brutalne, ale w ten sposób życie przecieknie Ci między palcami, a Ty nie zdążysz zrealizować ani jednego marzenia. Nie czekaj aż nadejdzie ten cudowny właściwy moment, on nie nadejdzie nigdy. Ty musisz skorzystać z chwili, którą życie dało Ci teraz i sprawić, aby właśnie ten moment był idealny na zrobienie pierwszego kroku.

Szukasz wymówek

Mówisz sobie i każdemu kto chce słuchać, że Ty chcesz … (wstaw swój cel), tylko przecież ta pogoda taka paskudna, Twoja żona, mąż ciągle Ci to utrudnia, w tym kraju to się nie da… itd. Ty już dawno byś to osiągnął, gdyby nie te paskudne przeszkody, które ciągle stają na Twojej drodze i nie pozwalają na zrealizowanie celu. A co zrobiłeś, aby te przeszkody pokonać? Czy starałeś się przynajmniej zastanowić w jaki sposób możesz je obejść lub wyeliminować? Czy może w ten sposób tylko usprawiedliwiasz własny brak działania? Przeszkody pojawią się zawsze na drodze do celu, a jedyne co Ty możesz zrobić, to potraktować je jak wyzwania, pokonać je i pójść dalej.

Wymienione powody są najczęstszymi przyczynami tego, że nawet nie zaczynamy realizacji celu, bo z góry skazujemy go na porażkę. Jednak każdy z tych powodów można wyeliminować. Trzeba tylko chcieć i zacząć od siebie.

Wracając do pytania postawionego na początku, mam dzisiaj do Was prośbę.

Napiszcie w komentarzu co w waszym przypadku jest największym problemem na drodze do osiągania celów? Czy brakuje Wam motywacji, czy może Wasz zapał tak szybko jak się pojawia, to i znika. Czy problem stanowi zarządzanie czasem, zbytnie odwlekanie? Napiszcie swoje przeszkody i problemy, a ja obiecuję w kolejnych wpisach zamieścić sposoby na ich rozwiązanie lub stworzyć kolejny kurs dotyczący najczęściej pojawiających się trudności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here