Czy da się zarabiać na graniu w gry?

0
243
Czy da się zarabiać na graniu w gry?

Gry komputerowe i online są coraz popularniejszym sposobem spędzania przez nas wolnego czasu. Gramy po pracy i po szkole, gramy w weekendy, gramy w nocy…no, może ostatniego nie polecam, ale sporo osób tak robi. Dlaczego więc nie mielibyśmy na tym także zarabiać. Z tego założenia wychodzi wiele osób, które przekształciły rozrywkę w karierę. Dzisiaj zostać gamerem, czyli profesjonalnym graczem jest dużo łatwiej niż jeszcze kilka lat temu. Istnieje także wiele odmian tego rozrywkowego zajęcia.

Po pierwsze, jeżeli gra nas pasjonuje, to możemy pokusić się o nagranie filmików, które będą ukazywały jak gramy, czyli Let’s play. W skrócie chodzi o to, że nasz ekran jest widoczny dla oglądających nas użytkowników sieci. A my komentujemy nasze cele, plany, otoczenie albo emocjonujemy się kolejnymi zdobywanymi levelami czy punktami doświadczenia. Let’s playe mają racje bytu w przypadku każdej gry, od rodzinnych Simsów, po strategicznego Counter Strike’a, czy przygodową Dead Island. A zdarza się nawet czasem spotkać Let’s playe, które pokazują nam na przykład, jak wygląda gra w symulator kozy albo kromki chleba. Końce internetu? Wcale nie tak bardzo jak myślicie, bo takimi grami zajmuje się bardzo popularny ostatnimi czasy YouTuber PewDiePie.

A jeżeli bardzo serio traktujemy taktykę, zbieranie teamu, zasobów i ogólne przygotowywanie się do gry, możemy także dołączyć do profesjonalistów. Jest wiele teamów, które składają się z graczy różnych grup wiekowych i ustawiają się na zupełnie poważne turnieje. Oczywiście zwycięzca takiego turnieju otrzymuje nagrodę pieniężną, a całość traktowana jest jak każdy inny rodzaj sportu. Mniej zaawansowani gracze nawet mają swoich sportowych idoli i patrzą na nich z taką admiracją, jak większość chłopaków patrzy na ulubionych piłkarzy. Podobna zależność dotyczy także kasyn online, gdzie możemy startować w turnieju pokera z własnego, wygodnego fotela, i z lapkiem na kolanach. Hazard jest jednak trochę ryzykowną rozrywką na którą trzeba przeznaczyć sporo środków finansowych. Dlatego turnieje popularnych gier na komputer i konsole są dużo lepszą szansą na realne zarobki online.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here