Jak wybrać mleko początkowe dla dziecka?

0
296
Jak wybrać mleko początkowe dla dziecka?

Początkowy okres życia dziecka niemal zawsze wygląda tak samo – jest ono karmione piersią. Zdarzają się jednak sytuacje, w których z jakichś względów matka nie jest w stanie tego robić – czy to ze względów zdrowotnych, czy też z jakichkolwiek innych. Wtedy to właśnie, ale nie tylko wtedy, sięga się po mleko początkowe, przeznaczone dla dzieci właśnie od najmłodszych lat ich życia. Jakie płyną z tego zalety, zarówno z punktu widzenia matki, jak i jej pociechy? Na opisaniu tych najbardziej kluczowych skupimy się w naszym artykule.

Mleko początkowe – zalety dla dziecka

Mleko początkowe oraz – ogólnie – modyfikowane powstało z myślą o tym, aby dać dziecku możliwość prawidłowego rozwoju bez sięgania po pierś matki. Jest więc tak zmodyfikowaną wersją mleka krowiego, by zbliżona była do mleka pochodzącego właśnie od matki. Podstawową zaletą płynącą z jego stosowania, z perspektywy dziecka, jest więc możliwość szybszego usamodzielnienia się, a także dostarczenia organizmowi wszystkich tych składników, które umożliwią jego prawidłowych rozwój.

Mleko początkowe – zalety z punktu widzenia matki

Jedną z podstawowych zalet mleka początkowego (a zatem po prostu mleka modyfikowanego dla najmniejszych dzieci), które odczuje matka jest wytchnienie. Organizm matki karmiącej jest przemęczony i wyczerpany – dzięki mleku tego typu może się zregenerować. To jednak nie jedyna zaleta mleka modyfikowanego. Matka odczuje również to, że:

pozwoli ono innym osobom na karmienie dziecka – jest to bardzo wygodne – butelkę z mlekiem jest w stanie przygotować każdy, a zatem matka może powierzyć opiekę nad pociechą komu tylko zechce;
zapewni kontrolę nad spożywanymi posiłkami – matka dokładnie wie, ile posiłku spożywa jej pociecha – dzięki temu lepiej rozplanuje całą jego dietę, zawsze wiedząc, czy potrzebuje więcej czasu na skończenie jedzenia;
pozwoli pozbyć się konieczności przesadnego dbania o swoje zdrowie – karmiąc piersią matka musi dbać o swoje zdrowie i unikać wszystkich używek, aby jakość jej pokarmu była odpowiednia i wystarczająca dla delikatnego i wrażliwego dziecka.
Podsumowanie

Mleko modyfikowane to produkt bardzo praktyczny, w szczególności dla matek, które chcą odstawić swoje dziecko od piersi, lub też z pewnych powodów nigdy nie mogły go karmić własnie za jej pośrednictwem. Wiele jego zalet odczują jednak również i same dzieci, dla których będzie ono źródłem witamin, składników odżywczych oraz wszystkiego tego, czego potrzebują do swojego prawidłowego rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here