Leki w szaszetkach na pierwsze objawy przeziębienia

0
246
Leki w szaszetkach na pierwsze objawy przeziębienia

Jeśli dopadną nas pierwsze objawy przeziębienia, to wcale nie oznacza to, że musimy rozchorować się na dobre. By natychmiast zwalczyć infekcję, warto sięgnąć po domowe lekarstwa bądź wybrać się do apteki, gdzie znajdziemy szeroki wybór środków na przeziębienie dostępnych bez recepty. Wśród nich znajdują się nie tylko tabletki i syropy, ale również saszetki zwalczające katar i kaszel.

Przeziębienie wcale nie musi nam uprzykrzyć życia. Aby szybko uporać się z tą typowo jesienno-zimową infekcją, warto sięgnąć po odpowiedni lek. Pierwsze objawy przeziębienia, takie jak drapanie w gardle czy zatkany nos mogą nam pomóc zwalczyć skuteczne saszetki. To leki, które są dostępne w formie proszku przeznaczonego do rozpuszczenia w szklance wody.

Saszetki na przeziębienie powstają w oparciu o takie składniki, jak: paracetamol, kwas askorbowy oraz fenylefryna. Substancje te odznaczają się działaniem przeciwgorączkowym, przeciwbólowym oraz przeciwzapalnym. Przy pomocy takich leków można skutecznie leczyć objawy przeziębienia oraz grypy (bóle głowy, gorączka, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła).

Kwas askorbowy zawarty w saszetkach na przeziębienie uzupełnia niedobór witaminy C w organizmie, która jak wiadomo, ma bardzo duże znaczenie w zwalczaniu infekcji. Witamina C jest ponadto niezbędna do właściwej pracy leukocytów i przekaźników chemicznych. W połączeniu z rutyną substancja ta uszczelnia naczynia krwionośne, ograniczając tym samym rozprzestrzenianie się chorobotwórczych wirusów.

Saszetki zwalczające katar i ból gardła na ogół są przeznaczone do stosowania u osób, które ukończyły dwunasty rok życia (takich preparatów nie poleca się natomiast podawać dzieciom, chyba, że jest to wyraźnie zaznaczone w ulotce leku). Jeśli będziemy mieć jakiekolwiek wątpliwości związane z dawkowaniem preparatu na przeziębienie, warto zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Obecnie w aptekach można znaleźć szeroki wybór saszetek na przeziębienie, które można z powodzeniem stosować nie tylko w leczeniu przeziębienia, ale również objawów grypy (gorączka, dreszcze, bóle kostno-stawowe, bóle głowy). Ponadto takie preparaty mogą też pomóc zwalczać choroby zatok, na które także bardzo często zapadamy w trakcie jesieni oraz zimy.

Obok preparatów dla dorosłych można też w aptekach znaleźć saszetki na przeziębienie dla dzieci. Środki takie są także polecane profilaktycznie w okresie jesienno-zimowym. Leki te zawierają witaminę C oraz ekstrakty z malin, jeżyn lub czarnego bzu, więc znakomicie sprawdzają się w zwalczaniu infekcji górnych dróg oddechowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here