Jak i gdzie szukać lekarza specjalisty?

0
283
Jak i gdzie szukać lekarza specjalisty?

W kraju służba zdrowia jest publiczna i opiera się na modelu ubezpieczeniowym. W myśl konstytucji każdy Polak ma zagwarantowane prawo do nieodpłatnej opieki zdrowotnej, jednak jakość świadczonych usług zdrowotnych w przychodniach i szpitalach publicznych pozostawia wiele zastrzeżeń. W naszym kraju, co prawda mamy dużo państwowych przychodni i szpitali, jednak większość z nich nie dysponuje dostateczną ilością lekarzy specjalistów a także niezbędnego, nowoczesnego sprzętu.

Jak więc mieszkając np w Warszawie na Ursynowie znaleźć odpowiedniego i najlepiej blisko miejsca zamieszkania, specjalistę nie wychodząc z domu?
Metoda jest bardzo prosta. Przez internet oczywiście. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło – internista warszawa. Na pewno wyskoczy nam kilkadziesiąt adresów i szukanie odpowiedniego gabinetu szybko się nie zakończy.

Więc żeby zawęzić nasze wyszukiwania wpisujemy – pediatra ursynów.
Wyskoczy nam na pewno znowu kilkanaście stron z adresami. Teraz nie pozostaje już nic innego jak wybrać pozycję z najbliższym naszego domu adresem. W ostatnim czasie otwartych zostało sporo prywatnych przychodni i ciągle powstają kolejne. Dysponują one nowoczesnym sprzętem, wyposażeniem gabinetów, zatrudniają najlepszych specjalistów i przede wszystkim dbają o swoich pacjentów. W prywatnych placówkach w przeciwieństwie do przychodni publicznych nie musimy miesiącami czekać na wizytę u specjalisty.

Nawet te najmniejsze przychodnie z reguły zatrudniają u siebie paru lekarzy internistów oraz okulistę i pielęgniarki. Z kolei w największych, często sieciowych przychodniach mamy możliwość skorzystać z poradnictwa specjalistycznego w zakresie: alergologii, endokrynologii, geriatrii, kardiologii, neonatologii, ortodoncji.
Aby tego rodzaju placówki mogły efektywnie działać i przyciągać kolejnych pacjentów muszą inwestować ciągle w nowoczesny specjalistyczny sprzęt. Wyposażenie gabinetów można zamawiać na przykład w specjalistycznych sklepach działających w Internecie. Perspektywy rysujące się przed prywatnymi przychodniami są bardzo zachęcające i wiele wskazuje na to, że w przyszłości coraz więcej osób stanie się ich stałymi pacjentami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here