Tabletki i saszetki – pierwsza pomoc w przeziębieniu

0
223
Tabletki i saszetki – pierwsza pomoc w przeziębieniu

Przeziębienie na ogół dopada nas w najmniej oczekiwanych momentach. Jeśli tylko zauważymy u siebie takie objawy, jak drapanie w gardle czy zatkany nos, możemy sięgnąć po skuteczne saszetki, które są dostępne w aptece bez recepty. Szczególną ostrożność w wyborze leków na przeziębienie powinny jednak zachować przyszłe mamy oraz kobiety karmiące piersią.

W okresie jesiennym oraz wiosennym chłodne dni bardzo często przeplatają się z cieplejszymi. Jednak niezależnie od pogody, każda mama stara się wychodzić ze swoim maluchem na spacer. Musimy jednak wiedzieć, że organizm kobiety tuż po porodzie może być nieco osłabiony, a w takich chwilach o przeziębienie bardzo łatwo. Wiele mam karmiących piersią bardzo obawia się nawet zwykłych infekcji, a tymczasem wcale nie musi to być powód do niepokoju.

Przeziębienie u kobiet karmiących piersią nie jest niczym strasznym, chociaż w tym okresie nie można sięgnąć po pierwszy lepszy lek, który posiadamy w domowej apteczce. To zrozumiałe, gdyż niektóre substancje mogą przenikać z mleka matki do organizmu kilkumiesięcznego malucha. Jednak w tym okresie nie należy przerywać karmienia. Zdaniem lekarzy, w trakcie choroby organizm matki produkuje więcej przeciwciał, a to przyczynia się do wzmacniania odporności dziecka.

Nawet jeśli sięgniemy po tabletkę czy saszetkę na przeziębienie, musimy wiedzieć, że poszczególne substancje do krwi przenikają właściwie w śladowych ilościach. A to oznacza, że takie związki nie będą stanowić niebezpieczeństwa czy zagrożenia dla malucha. Jeśli jednak nie chcemy ryzykować, wówczas możemy sięgnąć po domowe sposoby zwalczania przeziębienia.

Bezpiecznymi lekarstwami na przeziębienie dla kobiet karmiących piersią wydają się być wszystkie te preparaty, które zostały wyprodukowane na bazie ziół. Obecnie w aptekach można znaleźć dość szeroki wybór tego rodzaju specyfików, więc każda mama może w ten sposób zwalczać infekcję górnych dróg oddechowych. Większość takich leków jest dopuszczona do stosowania przez matki karmiące.

Pamiętajmy, że większość leków na przeziębienie nie będzie szkodzić maluchom. Jednak wiele też zależy od wieku niemowlęcia. Jeśli nasze dziecko nie skończyło jeszcze trzeciego miesiąca życia, wówczas starajmy się wystrzegać leków zawierających salicylany w dużych ilościach. Nie sięgajmy również po popularną aspirynę. W takich sytuacjach znacznie lepiej spróbować leczyć się domowymi sposobami.

Lekarstwa na przeziębienie dla kobiet karmiących piersią są na ogół produkowane na bazie naturalnych składników, ale w przypadku poważniejszych infekcji konieczne może być sięgnięcie po antybiotyki. Na rynku są jednak i takie antybiotyki, które nie wykluczają karmienia dziecka w naturalny sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here