Pajączki na nogach – jak powstają i czy da się je usunąć?

0
257
Pajączki na nogach – jak powstają i czy da się je usunąć?

Każda z pań chce się pochwalić swoimi pięknymi nogami, szczególnie teraz w okresie letnim, kiedy wolny czas i pogoda sprzyjają ich ekspozycji na słońce. Dbamy by były one gładkie i odpowiednio nawilżone, tak by nic nie przeszkadzało ich pokazywaniu. Niestety wielu pań dotyka problem który spędza im sen z powiek: są to tak zwane pajączki. Widoczne na udach i łydkach czerwonawe, nieregularne kreski, z czasem stają się przyczyną sennych koszmarów. Sprawdź, jak wyleczyć pajączki.

Mankament urody, który wpędza w kompkeksy

„Pajączki” stają się udręką nawet co drugiej Polki. Swoją niechlubną nazwę zawdzięczają nieregularnym siecią widocznych naczyń podskórnych, które wyglądem przypominają ów pająki. Ich przyczyną jest cofająca się krew w naczyniach krwionośnych, które z czasem się rozszerzają i nie powracają do swojego pierwotnego kształtu. Słabe zastawki umożliwiają cofanie się krwi, przez co wzrasta ciśnienie w żyłach, a ponieważ mają one znacznie cieńsze ściany niż tętnice- jak już wcześniej wspominałem- są rozciągane i z czasem nie powracają do swojego pierwotnego kształtu.

Skąd biorą się pajączki?

Prawdą jest, że skłonność do pojawiania się „pajączków” jest dziedziczna, przez co może być przekazana wraz z genami. Jednak są czynniki które sprzyjają ich powstawaniu. Z pewnością jest to wielogodzinne stanie w bezruchu. Oczywiście mowa tutaj o pracy zawodowej, takiej jak na przykład fryzjer, chirurg czy kelner. Kolejnym czynnikiem który negatywnie wpływa na nasze żyły, jest niezdrowy tryb życia. Brak aktywności fizycznej oraz nieodpowiednia dieta z pewnością nie pomogą nam ustrzec się pajączków. Wystarczy godzina by pospacerować i trochę dobrych chęci, by wzbogacić swoją dietę o warzywa i owoce. Niestety i moda bywa zgubna. Noszenie obcisłych spodni oraz butów na wysokim obcasie, to również nie najlepszy pomysł dla osób ze skłonnością genetyczną do żylaków.

Leczenie pajączków jest proste

Na szczęście współczesna medycyna skutecznie radzi sobie z tego typu schorzeniem. Możemy być pewni, że leczenie pajączków będzie skuteczne i długoterminowe. Wystarczy udać się do specjalisty, który po wykonaniu odpowiednich badań postawi diagnozę i dobierze odpowiednią metodę leczenia. Aby go znaleźć wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „leczenie pajączków + miasto” i od razu wyświetli Ci się cała lista specjalistów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here