Jak sobie pomóc przy chorobie hashimoto?

0
228
Jak sobie pomóc przy chorobie hashimoto?

Niedoczynność tarczycy – dolegliwość ta dotyka w ostatnich latach całkiem sporo osób. Zazwyczaj są to kobiety. Choć nazwa ta może brzmieć nieco strasznie, ta choroba w rzeczywistości nie należy do zbyt ciężkich. Jeżeli jest dobrze leczona, można z nią żyć długie, długie lata. Trzeba tylko być konsekwentnym, regularnie odwiedzać lekarza, stosować się do jego zaleceń, przyjmować przypisane leki i robić badania. Tylko tyle i aż tyle.

Warto wiedzieć, że przyczyną niedoczynności często jest zapalenie tarczycy. Początkowo zaczyna się ono łagodnie, ale z czasem coraz bardziej i bardziej się rozwija, zwłaszcza jeśli nie jest leczone. Warto więc obserwować swój organizm i w razie jakichkolwiek niepokojących sygnałów szybko się przebadać. W końcu chyba każdy chory wolałby wykryć swoją dolegliwość w miarę wcześnie, a nie dopiero w zaawansowanym jej stadium. Nie dość, że wtedy leczenie będzie łatwiejsze, to zaoszczędzi nam to też sporo cierpienia.

Co możemy dla siebie zrobić?

W leczeniu tej choroby najważniejsze jest oczywiście przyjmowanie hormonów tarczycy, ale oprócz tego można podejmować również działania wspomagające pracę tarczycy. Należy do nich chociażby dieta przy chorobie hashimoto. Być może nasz lekarz doradzi nam, jakie produkty możemy jeść, a których lepiej unikać. A jeżeli tego nie zrobi, to sami go dopytajmy. Obecnie tyle osób cierpi na niedoczynność tarczycy, że na pewno mamy kogoś takiego w swoim otoczeniu, nawet jeśli nie jesteśmy tego świadomi. Pewnie okaże się, że istnieją produkty, które powinniśmy spożywać, a także takie, których lepiej unikać. Niekoniecznie będą się one zgadzały z naszym gustem kulinarnym, ale w końcu czego się nie robi dla swojego zdrowia? Na pewno warto się nieco poświęcić i postarać, by wyleczyć hashimoto. Pamiętajmy jednak, by wszystkie informacje i postanowienia skonsultować z lekarzem, w końcu nigdy nie wiadomo, czy zasłyszane informacje faktycznie są zgodne z prawdą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here