Wysysarka do oleju z pompą ręczną i elektryczną

0
364
wysysarki do oleju

Z usług warsztatów samochodowych korzysta w zasadzie każdy  z nas. Jedni tylko po to by wymienić części eksploatacyjne inni udają się do warsztatu z poważna awarią auta. Każdy w swoim aucie wymienia olej jedni robią to częściej inni rzadziej jednak jest to czynność którą musimy wykonać w każdym aucie aby mogło nam ono służyć bezawaryjnie przez wiele lat. Korzystając z usług warsztatu samochodowego w celu wymiany oleju nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego jak to przebiega. Otóż w ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się wysysarki do oleju. Możemy je spotkać chyba w większości warsztatów samochodowych chodź w dalszym ciągu są te mechanicy którzy sa zwolennikami tradycyjnej metody wymiany oleju, która polega na powolnym wylatywaniu oleju z samochodu umieszczonego na podnośniku bądź kanale.

Warsztaty samochodowe które posiadają wysysarkę do oleju mogą korzystać ze zlewarki z pompa ręczną bądź też z pompą elektryczną. Zarówno jedno jak i drugie urządzenie służy do wymiany oleju i działa tak samo jakbyśmy wprowadzili pojazd na kanał odkręcili korek wlewu a następnie czekali aż cały olej wycieknie.

Pompa ręczna a pompa elektryczna

W przypadku wysysarki z pompą ręczna olej trafia do dużej misy mieszczącej nawet 60 litrów, a zatem może ona zmieścić olej z kilku aut osobowych. W celu opróżnienia tej misy i oddania oleju do utylizacji należy ją opróżnić czyli odpompować olej z misy do innego zbiornika beczki lub innego naczynia. W przypadku urządzeń z pompa elektryczną sytuacja wygląda tak samo z tym, że różnica polega na tym ,że olej ze zbiornika usuwamy nie ręcznie a elektrycznie poprzez podłączenie urządzenia do zasilania.

Wszystkie wysysarki działają w oparciu o powietrze z kompresora, dostępne są również zlewarki olejowe które nie wymagają posiadania kompresora. Zlewarka działa w oparciu o siły fizyki olej samoczynnie ścieka do zbiornika, jednak by usunąć go z misy zlewowej należy użyć siły rąk, czynność ta trochę trwa dlatego tez możemy pokusić się na zlewarkę z pompą elektryczna która również nie wymaga od nas posiadania kompresora gdyż wystarczy jedynie zasilanie w energię eklektyczną .

Tego rodzaju urządzenia posiadają misę zlewową na wysokości 20 cm a zatem przy autach z niskim podwoziem może pojawić się problem z umieszczeniem ich pod podwoziem. W tym przypadku zaleca się zatem skorzystanie z tak zwanego bałwanka czy tez żaby które ułatwią nam podstawieni urządzenia pod pojazdem bez większych trudności oraz bez zajmowania kanału czy podnośnika co jest dużym ułatwieniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here