Przechowywanie produktów spożywczych, takich jak ziemniaki, owoce czy warzywa może nastręczać sporo problemów. Aby artykuły były odpowiednio zabezpieczone przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, potrzebne są worki o specyficznych właściwościach. Idealnym wyborem są worki raszlowe. Co to za opakowania? Co można w nich przechowywać? W jakich branżach sprawdzą się najlepiej? Warto poznać odpowiedzi na te pytania i dowiedzieć się czym jest worek raszlowy i jakie ma zastosowania.
Worek raszlowy – czym się charakteryzuje?
Worek raszlowy jest specyficznym rodzajem opakowania, które wyróżnia się specjalną konstrukcją. Taki worek wyposażony jest w oczka o różnej gęstości, dzięki temu zapewnia doskonałą cyrkulację przechowywanym produktom. Ciągły dopływ powietrza powoduje, że płody rolne, takie jak np. ziemniaki czy jabłka nie ulegają gniciu. Worek wykonany jest z tworzywa sztucznego o dużej wytrzymałości. Dzięki temu można w nim przechowywać produkty o wysokiej nośności, nawet do 25 kilogramów. Worki raszlowe są najlepszych sposobem na zapewnienie owocom i warzywom doskonałych walorów smakowych i odżywczych. Takie opakowania skutecznie przedłużają ich trwałość. Dzięki temu rolnik lub plantator może swoje plony wygodnie przechowywać i transportować, nawet na dalekie odległości.
W jakich branżach sprawdzi się worek raszlowy?
Taki produkt świetnie się nadaje do branży rolniczej oraz wszędzie tam, gdzie pakowana i transportowana jest żywność. Z tego typu opakowań korzystają także hurtownie żywności i magazyny produktów spożywczych. Worek raszlowy jest znakomitym rozwiązaniem do agrobiznesu, ponieważ uławia wygodne i bezpieczne pakowanie i przechowywanie. Dzięki temu, że wyposażony jest w specjalny ściągacz, umożliwia trwałe i wygodne zabezpieczenie zawartości. Worki z zaciągiem są świetną alternatywą do opakowań z folii, ponieważ zapewniają artykułom spożywczym dostęp powietrza, co sprawia, że ich świeżość się wydłuża i są produktami wysokiej jakości.
Do czego służy worek raszlowy?
Worki raszlowe mają szerokie spektrum zastosowań. Można w nich wygodnie przechowywać takie produkty jak m.in.:
● papryka,
● ziemniaki,
● cebula,
● czosnek,
● gruszki,
● jabłka,
● marchew.
W workach raszlowych można magazynować nie tylko owoce i warzywa. Takie opakowania świetnie się sprawdzą do przechowywania i transportowania drewna kominkowego i brykietu. Dzięki dobrej cyrkulacji powietrza drewno nie kumuluje wilgoci, a przez to jest bardziej efektywnym materiałem energetycznym. Raszlowe worki oferują sporo korzyści. To produkty wytrzymałe, odporne na rozerwanie i rozciąganie oraz na czynniki klimatyczne. Do ich zalet należy także uniwersalność, można bowiem używać ich wielokrotnie. Dużym atutem worków raszlowych jest także cena.