Worki raszlowe – czym są i do czego służą?

0
341

Przechowywanie produktów spożywczych, takich jak ziemniaki, owoce czy warzywa może nastręczać sporo problemów. Aby artykuły były odpowiednio zabezpieczone przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, potrzebne są worki o specyficznych właściwościach. Idealnym wyborem są worki raszlowe. Co to za opakowania? Co można w nich przechowywać? W jakich branżach sprawdzą się najlepiej? Warto poznać odpowiedzi na te pytania i dowiedzieć się czym jest worek raszlowy i jakie ma zastosowania.

Worek raszlowy – czym się charakteryzuje?

Worek raszlowy jest specyficznym rodzajem opakowania, które wyróżnia się specjalną konstrukcją. Taki worek wyposażony jest w oczka o różnej gęstości, dzięki temu zapewnia doskonałą cyrkulację przechowywanym produktom. Ciągły dopływ powietrza powoduje, że płody rolne, takie jak np. ziemniaki czy jabłka nie ulegają gniciu. Worek wykonany jest z tworzywa sztucznego o dużej wytrzymałości. Dzięki temu można w nim przechowywać produkty o wysokiej nośności, nawet do 25 kilogramów. Worki raszlowe są najlepszych sposobem na zapewnienie owocom i warzywom doskonałych walorów smakowych i odżywczych. Takie opakowania skutecznie przedłużają ich trwałość. Dzięki temu rolnik lub plantator może swoje plony wygodnie przechowywać i transportować, nawet na dalekie odległości.

W jakich branżach sprawdzi się worek raszlowy?

Taki produkt świetnie się nadaje do branży rolniczej oraz wszędzie tam, gdzie pakowana i transportowana jest żywność. Z tego typu opakowań korzystają także hurtownie żywności i magazyny produktów spożywczych. Worek raszlowy jest znakomitym rozwiązaniem do agrobiznesu, ponieważ uławia wygodne i bezpieczne pakowanie i przechowywanie. Dzięki temu, że wyposażony jest w specjalny ściągacz, umożliwia trwałe i wygodne zabezpieczenie zawartości. Worki z zaciągiem są świetną alternatywą do opakowań z folii, ponieważ zapewniają artykułom spożywczym dostęp powietrza, co sprawia, że ich świeżość się wydłuża i są produktami wysokiej jakości.

Do czego służy worek raszlowy?

Worki raszlowe mają szerokie spektrum zastosowań. Można w nich wygodnie przechowywać takie produkty jak m.in.:

● papryka,

● ziemniaki,

● cebula,

● czosnek,

● gruszki,

● jabłka,

● marchew.

W workach raszlowych można magazynować nie tylko owoce i warzywa. Takie opakowania świetnie się sprawdzą do przechowywania i transportowania drewna kominkowego i brykietu. Dzięki dobrej cyrkulacji powietrza drewno nie kumuluje wilgoci, a przez to jest bardziej efektywnym materiałem energetycznym. Raszlowe worki oferują sporo korzyści. To produkty wytrzymałe, odporne na rozerwanie i rozciąganie oraz na czynniki klimatyczne. Do ich zalet należy także uniwersalność, można bowiem używać ich wielokrotnie. Dużym atutem worków raszlowych jest także cena.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here