Rusztowania przejezdne – najważniejsze informacje

0
743

Trudno zadbać o bezpieczeństwo na budowie bez solidnego rusztowania. To ono stwarza warunki do organizacji stanowiska pracy na wysokości i jest solidną podstawą służącą do zabezpieczenia stanowisk pracy, a także przechowywania materiałów i narzędzi budowlanych.

Rusztowania budowlane – czym są?

Od strony technicznej rusztowania to konstrukcje wsporcze, których zadaniem jest:

● zaaranżowanie stanowisk pracy na określonej wysokości,

● zabezpieczenie przechowywanych materiałów budowlanych,

● ochrona przestrzeni znajdującej się wokół budynku,

● ułatwienie pracy na dużych wysokościach i znacznych powierzchniach. Reasumując, rusztowanie to konstrukcja, która łączy w sobie dużą nośność, możliwość efektywnego rozłożenia ciężaru na powierzchni gruntu, a także stabilność i łatwość montażu.

Rusztowania przejezdne – podstawowe informacje

Specyficznym rodzajem opisywanych konstrukcji budowlanych są rusztowania przejezdne. Wyposażono je w specjalne kółka, za pomocą których można je przemieszczać po gruncie bez konieczności rozmontowywania całej instalacji. Dzięki temu użytkownik może:

● szybciej zrealizować przewidziane czynności budowlane,

● usprawnić proces transportu rusztowania pomiędzy sąsiadującymi ze sobą budynkami,

● zmniejszyć koszty realizacji inwestycji,

● wykonywać pracę etapami. Warto dodać, że przejezdne rusztowania posiadają specjalne zabezpieczenia, które umożliwiają zatrzymanie ich w wybranym miejscu.

Zalety rusztowań budowlanych

Rusztowania budowlane (w tym przejezdne) posiadają szereg zalet, dzięki którym warto z nich korzystać. Po pierwsze, zapewniają możliwość realizacji prac budowlanych na dużych wysokościach. Po drugie, charakteryzują się dużą odpornością na obciążenie. Wreszcie po trzecie – są łatwe w montażu i spełniają wszystkie najważniejsze wymogi BHP.

Jak skonstruowane są rusztowania przejezdne?

Rusztowanie przejezdne występuje w dwóch podstawowych konfiguracjach. To finalny użytkownik decyduje, które rozwiązanie będzie dla niego optymalne.

1. Rusztowania modułowe – to konstrukcje składające się z mniejszych elementów. Ich zaletą jest to, że w każdej chwili można je połączyć nawet na placu budowy. W ten sposób można budować konstrukcje o zróżnicowanych i niestandardowych kształtach, które są dopasowane do konstrukcji remontowanego budynku.

2. Rusztowania ramowe – to konstrukcje, które zostały oparte na stalowym szkielecie ramowym. Rusztowanie przejezdne ramowe jest często wykorzystywane do remontu budynków wielkopowierzchniowych o standardowej bryle.

Na stronie https://www.instant.com.pl/pl/rusztowania-bielsko-biala.html można zapoznać się z ofertą wynajmu różnych rodzajów rusztowań, w tym również konstrukcji przejezdnych. Wybierając odpowiednie rozwiązanie, warto skorzystać z pomocy ekspertów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here