Jak wybrać bramę przemysłową?

0
67

Rozwijając swoją firmę, warto inwestować w nowy sprzęt i innowacyjne technologie pozwalające na zapewnienie niezawodności i bezpieczeństwa stosowanych rozwiązań. Nie inaczej sytuacja, wygląda w przypadku wyboru bramy przemysłowej, która powinna gwarantować płynną i wygodną pracy podczas wielokrotnego otwierania i zamykania w ciągu codziennego użytkowania. Sprawdź, czym muszą charakteryzować się bramy przemysłowe i na jakie ich rodzaje warto postawić!

Gdzie wykorzystywane są bramy przemysłowe?

Bramy przemysłowe to konstrukcje, których zadaniem jest skuteczne zabezpieczenie mienia firmy przed złodziejami, a także zapewnienie kontroli dostępu dla pojazdów i osób, których obecność na danym terenie mogłaby nieść za sobą niebezpieczeństwo czy inne niepożądanego sytuacje. Bramy przemysłowe wykorzystywane są w różnorodnych obiektach wielkopowierzchniowych, takich jak zakłady produkcyjne czy magazyny i centra logistyczne, a także w mniejszych firmach – sklepach samoobsługowych, warsztatach samochodowych, stacjach diagnostycznych czy myjniach samochodowych.

Bramy przemysłowe – czym powinny się charakteryzować?

Bramy przemysłowe obejmują szeroką gamę rozwiązań konstrukcyjnych, które przeznaczone są do montażu w zakładach przemysłowych, halach produkcyjnych czy magazynach. Wśród najpopularniejszych rodzajów bram przemysłowych można wymienić bramy segmentowe składające się z paneli i bramy harmonijkowe złożone z kilku skrzydeł, a także funkcjonalne bramy rolowane czy bramy szybkobieżne charakteryzujące się szybkim otwieraniem i zamykaniem.

Niezależnie od wybranego rodzaju bramy przemysłowej, wszystkie tego typu konstrukcje narażone są na intensywną eksploatację. Sprawia to, że wybierając bramę przemysłową, warto zdecydować się na jakościowe rozwiązanie wykonane z odpowiednio dobranych materiałów, które będzie gwarantowało uzyskanie parametrów i właściwości, takich jak:

wysoka wytrzymałość, która pozwoli na długotrwałą eksploatację bramy przemysłowej podczas intensywnego użytkowania w trudnych warunkach otoczenia;

odporność na oddziaływanie warunków atmosferycznych, takich jak wiatr, deszcz, śnieg czy wahania temperatury;

termoizolacja pozwalająca na utrzymanie w obiekcie optymalnej temperatury;

bezpieczeństwo eksploatacji zapewnione przez odpowiednie zabezpieczenia (fotokomórki, systemy wykrawania przeszkód czy systemy awaryjnego zatrzymywania), które pozwolą na zminimalizowanie ryzyka wystąpienie niepożądanych zjawisk czy wypadków użytkowników i innych osób przebywających w pobliżu bramy przemysłowej;

wygoda użytkowania – bramy przemysłowe powinny być łatwe w obsłudze, tak by zapewniały one szybkie i efektywne otwieranie oraz zamykanie danego obiektu;

niezawodność pozwalająca na zachowanie ciągłości pracy;

kompatybilność z systemami automatyki, takimi jak systemy zarządzania magazynem czy systemy kontroli dostępu.

Spełnienie powyższych wymagań sprawia, że brama przemysłowa może być z powodzeniem wykorzystywana w zakładach produkcyjnych, magazynach, parkingach i innych miejscach, w których potrzebna jest kontrola dostępu oraz zabezpieczenie terenu przed niepowołanym wjazdem lub wejściem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here