sporty

Najlepsze sporty do zrobienia, gdy potrzebujesz się zrelaksować

Bieganie

Bieganie, szczególnie bieg na odległość, jest prezentem dla tych, którzy lubią myśleć. Długi czas daje ci tylko czas na uporządkowanie myśli lub po prostu zatracenie się w rytmie twojego oddechu, kroków, tempa i widoków wokół ciebie. Dla introwertycznych zawodników rywalizacja jest zarówno przeciwna wysiłkowi, jak i wysiłkowi, który zbiera swoje żniwo w ciele i przed biegaczami przed tobą: po prostu wybierasz jedną z nich i przekazujesz ją, a następnie przechodzisz do następnej. Bieganie to świetny sposób na spalanie tłuszczu, budowanie kondycji układu krążenia i pozostawanie w formie. Ma także tę zaletę, że nie wymaga niczego bardziej wyszukanego niż przyzwoita para butów do biegania. Po uruchomieniu wolisz słuchać muzyki lub podcastu, więc jeśli jesteś fanem hazardu, nie będziesz mógł uczestniczyć w nim podczas gry. Ale nie przezywaj, ciekawa strona zawsze będzie czekać na ciebie w domu.

Szermierka

sporty

Szermierki są często nazywane „fizycznymi szachami” i mają swoje korzenie w kodeksach pojedynków i praktykach starej Europy. Rzeczywiście, jest to prawdopodobnie jedyny sport, który naśladuje śmiertelną, indywidualną przemoc. W szermierce są trzy rodzaje broni: folia, epopeja i szabla. Folia i epée są bronią punktową: punkty są akumulowane tylko wtedy, gdy dotykasz przeciwnika końcówką broni. Szabla umożliwia nagromadzenie punktów za pomocą krawędzi i końcówki. Istnieją inne zasady, które rozróżniają trzy bronie, ale cokolwiek wybierzesz, będzie oznaczać poważny trening cardio, który opiera się na szybkości, precyzji, skomplikowanej obsłudze broni i więcej niż odrobinie przebiegłości, gdy czekasz, aż przeciwnik opuści siebie. podatny na atak.

Pływanie

Podobnie jak bieganie, pływanie to świetny trening cardio, który wzmocni całe ciało. Chociaż istnieją zespoły pływackie, pod koniec dnia każdy pływak musi odciążyć swoją wagę. Podobnie jak większość sportów wytrzymałościowych, pływanie jest w dużej mierze walką umysłu z ciałem, które pojawia się przed zawodnikami na pasach wokół ciebie.

Wioślarstwosporty

Chociaż wioślarstwo jest sportem zespołowym, to pozwala swoim uczestnikom zatracić się w pojedynczych wysiłkach zespołu podczas wyścigu. Pisarka Michele Phillips opowiada o swojej miłości do wiosłowania w artykule o introwertycznych sportowcach na blogu rodziców We Know Stuff. Po zaangażowaniu się w wioślarstwo w college’u, Phillips odkrył, że cieszyła się „wysiłkiem fizycznym i absolutnie kochała istnienie w cichej wodzie.” Jedyną osobą, która mówi, była sternik i to był jedyny głos, którego musiałem wysłuchać. , moja konkretna praca, skoncentrowałem się na moim wylewu i na tym, jak zmieszała się z innymi. „